Sınavlar

RSS

E-YDS GİRİŞ BELGESİ İNTERNETTE

e-YDS giriş belgesi internette
17 Şubat 2015 Salı 19:31

21 Şubat’ta yapılacak, Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) giriş belgesi erişime açıldı. Adaylar TC Kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinden sınava girecekleri yerleri gösteren sınava giriş belgesine ulaşabilecek.

ÖSYM’den yapılan duyura göre, adaylara sınava giriş belgesi gönderilmeyecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunması gerekiyor. Fotoğrafı görünür şekilde ve güncel olmayanlar ile belgesi yanında bulunmayanlar sınava alınmayacak. Ayrıca sınava giriş belgesi üzerine ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret bulunmaması gerekiyor.
Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesi dışında fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmalarını öneren ÖSYM, nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini yapan er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değil), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi kartların özel kimlik belgesi olarak kabul edileceğini duyurdu. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler ise geçerli sayılmayacak.
Ayrıca sınav öncesinde sisteme aşinalık kazanması amacıyla adaylara yönelik bir deneme e-sınavı yapıldığını hatırlatan ÖSYM, www.osym.gov.tr adresinden deneme sınavına ulaşılabileceğini belirtti

Bursa Web Tasarım