Sendikalar

RSS

AND-SEN 5 YILLIK FAALİYET RAPORUNU YAYINLADI

And-Sen 5 yıllık faaliyet raporunu yayınladı
10 Şubat 2014 Pazartesi 13:53

Anadolu Eğitim Çalışanları Birliği Sendikası (And-Sen) 2008-2013 yılı arasında yapılanlarla ilgili faaliyet raporunu yayınladı. Sendika tarafından yayınlanan rapor şöyle:

ANADOLU EĞİTİM ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI 2008 YILI FAALİYET RAPORU


1- 26.05.2008 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti Niğde Milletvekili Sayın Muharrem SELAMOĞLU ile eğitim çalışanlarının sorunlarını görüştük ve çözümü için destek istedik.

2- 26.05.2008 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti Yozgat Milletvekili Sayın Abdulkadir AKGÜL ile eğitim çalışanlarının sorunlarını kapsamlı bir şekilde görüştük ve çözümü için destek istedik.
3-   Eğitim Çalışanlarının sorunlarının çözülmesi için bizzat Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK’e 30.05.2008 tarihli ve AEÇBS-GB-2008/51 sayılı resmi yazımızı takdim ettik.
4-   30.06.2008 tarihinde eğitim çalışanlarının sorunları için Türkiye Büyük Millet Meclisinde MHP Niğde Milletvekili sayın Mümin İNAN ile görüştük. Mağduriyetlerimizin çözümü için destek istedik.
5-   İptal edilen 571 şef kadrosuyla ilgili olarak basın açıklaması yaptık. Muhtelif Ulusal gazetelerde yayınlanmıştır.
6-  15.07.2008 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı sayın Muammer Yaşar ÖZGÜL ile başta eğitime hazırlık ödeneği, fazla çalışma ücretleri olmak üzere eğitim çalışanlarının bütün sorunlarını görüştük. Kapsamlı bir dosya taktim ettik. Mağduriyetlerimizin çözümü için destek istedik.
7-  17.07.2008 tarihinde Genel Başkanımız Erdoğan YAZICI Kanal a televizyonu Günebakan programının canlı yayın konuğu oldu ve eğitim çalışanlarının sorunlarını eğitim çalışanları adına ilk kez bütün kamuoyuna açıkladı.
8-  24.07.2008 tarihinde Meclis Genel Kurul Salonunda Ak Parti Van Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu üyesi sayın Gülşen ORHAN ile başta eğitime hazırlık ödeneği, fazla çalışma ücretleri olmak üzere eğitim çalışanlarının diğer sorunlarını görüştük. Destek istedik. Brifing raporu sunduk.
9-  Key ödemeleri ile ilgili basın açıklaması yaptık. Bir çok yayın organında yer aldı.
10-  Banka Promosyonlarının dağıtılmasının yeniden düzenlenmesi için 06.08.2008 tarih ve AEÇBS-GB-2008/115 sayılı yazımız ile bizzat T.C. Başbakanlık Makamına müracaat ettik. Bizim müracatımızdan sonra ise Başbakanlık promosyonlarla ilgili genelge yayınladı.   ( BU SENDİKAMIZIN İLK KAZANIMIDIR )
11-  21.08.2008 tarihinde BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Sayın Merhum Muhsin YAZICIOĞLU ile BBP Genel Merkezinde eğitim çalışanlarının sorunlarını görüştük. Çözüm için destek istedik. Brifing raporu sunduk.
12- 1-2 Kasım tarihlerinde 1. Olağan Genel Kurulumuz yapıldı.
13- Personel Genel Müdür Yardımcısı Hikmet ORMAN ile Hizmetli arkadaşlarımızın görevde yükselme yoluyla memur kadrolarına atanmasını, şartları tutan hizmetli arkadaşlarımızın da şeflik sınavlarına girmelerini ve hizmetli kadrolarının kaldırılarak bu işlerin dışardan hizmet alımı yoluyla yapılmasını görüştük. Destek istedik. ( Bu gün şeflik sınavlarına hizmetli arkadaşlarımızda giriyor. ( BU SENDİKAMIZIN İKİNCİ KAZANIMIDIR )
14- Yine 25.11.2008 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Hikmet ORMAN’a eğitim çalışanlarının sorunlarını kapsamlı bir şekilde yüz yüze görüşerek ilettik ve çözüme kavuşturulmasını talep ettik.
15- 18.12.2008 tarihinde Şeflik Sınavıyla ilgili DANIŞTAY’a yürütmeyi durdurma açtık.
16- Üyelerimizi her zeminde ve şartta savunduk ve mağdur ettirmedik. Bu çerçevede Gediz Kız Meslek Lisesinde Hizmetli kadrosunda görevli üyemiz İsmail DOĞRU’nun okul idaresi tarafından mağdur edilmesi sebebiyle Kütahya Valiliği kanalıyla okula resmi yazımızla soruşturma yaptırılarak üyemizin mağduriyeti giderilmiştir. ( BU BİREYSEL ANLAMDA SENDİKAMIZIN BİR KAZANIMIDIR )
17- Yine Bu bağlamda Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlköğretim Okulunda görevli üyemiz Ali ERDOĞAN’ın okul idaresi tarafından mağdur edilmesi üzerine girişimde bulunduk.
18- CHP Genel Başkanı Deniz BAYKAL-DSP Genel Başkanı Zeki SEZER-MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’den ayrı ayrı randevu talep ettik ve görüşerek eğitim çalışanlarının sorunlarını ayrıntılarıyla ileterek çözümü için destek istedik.

ANADOLU EĞİTİM ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI 2009 YILI FAALİYET RAPORU
19- Şubat 2009 ayında Bitlis- Tatvan’da Genel Merkezimizin maddi desteğiyle Doğu Anadolu Bölge Başkanlığımız tarafından Eğitim çalışanlarının sorunlarıyla ilgili panel düzenledi ve 3 gün boyunca bu panele iştirak ettik. Yörede bulunan bütün eğitim çalışanlarıyla görüşmeler yaptık.
20- Nisan 2009 ayında Tüm Genel Merkez Yönetim Kurulu Olarak Adana’ya giderek 2 gün boyunca Adana da bulunan bütün eğitim çalışanlarını tek tek ziyaret ettik ve sorunlarını dinleyerek çözümü için çalışmalar yaptık.
21- Mayıs 2009 ayında Tüm Genel Merkez Yönetim Kurulu Olarak Bursa’ya giderek 2 gün boyunca Bursa da bulunan bütün eğitim çalışanlarını tek tek ziyaret ettik ve sorunlarını ve şikayetlerini tespit ettik.
22- Temmuz 2009 ayında Çankırı’nın Orta İlçesinde Genel Merkez olarak bütün eğitim çalışanlarının katılımıyla tanışma toplantısı düzenledik bu toplantı sonucunda 20 nin üzerinde eğitim çalışanı sendikamıza katıldı.
23- Şeflerin Bakanlar Kurulunca yeni düzenlenen ekders ücretlerinde dışlanmasıyla ilgili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli şef arkadaşımıza teknik ve hukuki destek vererek bu mağduriyetlerinin düzeltilmesi için şahsi olarak üyemize Danıştay’a yürütmeyi durdurma davası açtırdık.
24- Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU’dan resmi yazımız ile randevu talep ettik. Randevumuz kabul edilerek işleme alındı. Sayın Bakanla görüştük ve eğitim çalışanlarının bütün sorunlarını detaylarıyla kendilerine ilettik.
25- Sendikamız gerek çalışma hayatında ve gerekse diğer sendikalar arasında cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu sebeple sendikamızı önce Diva- Sen ardından Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Tüm Sağlık Sen ve Anadolu Eğitim Bilim ve Kültür Sendikası yönetim kurullarıyla birlikte ziyaret etmişlerdir. Sendikamız tarafından da bu sendikaların bazılarına iadei ziyarette bulunulmuştur.
26- 16.11.2009 tarihinde EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİNİN BÜTÜN KADROLARIMIZADA EŞİT ŞEKİLDE ÖDENMESİ için Türkiye Büyük Millet Meclisinde M.H.P. Kütahya Milletvekili ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Prof.Dr. Alim IŞIK ile görüştük ve genel başkanımızın hazırlamış olduğu yeni yasa değişikliği tasarısı Sayın Milletvekilimize sunulmuş ve vekilimiz tarafından Meclis başkanlığına verilmiştir. Ayrıca Vekilimiz tarafından meclis genel kurulunda da konuyla ilgili ayrıca soru önergesi verilmiştir.
27-Yine 16.11.2009 tarihinde M.H.P. Kütahya Milletvekili ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Prof.Dr. Alim IŞIK'a bütün sorunlarımızla ilgili brifing dosyası taktim ettik.
28- Hizmetli arkadaşlarımıza insan onuruna yakışır bir şekilde dinlenme odaları tahsis edilmesi için Bakanlığa 18.09.2009 tarihli ve 94 sayılı resmi yazımızla müracaat ettik.Girişimlerimiz neticesinde Bakanlığın sendikamıza yazmış olduğu 24.11.2009 tarihli ve 90570 sayılı yazıdan da anlaşılacağı üzere Bakanlığımız tarafından ilgili bütün kurumlara  gerekli düzenlemenin yapılması için talimat yazısı gönderilmiş ve odaların tahsisine başlanılmıştır. ( Bu sendikamızın ÜÇÜNCÜ  kazanımıdır. )
29- 02.12.2009 tarihinde Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN ile görüştük. Memur ve Hizmetli kadroları içinde Atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin çıkartılması için uzun zamandır yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde görüştüğümüz Personel Genel Müdürü Sayın Necmettin YALÇIN tarafından atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin memur ve hizmetli kadrolar içinde çıkartılması için gerekli çalışmaların ve yazışmaların yapıldığı ve en kısa sürede tamamlanacağı müjdesi verilmiştir. ( Bu gün memur ve hizmetlilerin ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ VAR ( BU SENDİKAMIZIN DÖRDÜNCÜ KAZANIMIDIR )
30- 19.12.2009 tarihinde Genel Merkezimin hizmet binasını açtık ve açılışımızı üyelerimiz ve davetli protokol ile birlikte yaptık.
31- 19.12.2009 tarihinde Sendikamız hak arayışı ve mağduriyetlerimizin düzeltilmesi için ilk eylemini Milli Eğitim Bakanlığı önünde üyelerimizle birlikte gerçekleştirdi.
32- 19.12.2009 tarihinde 1.İl Başkanları toplantımızı yaptık. 
33- Sendikamız tarafından tam anlamıyla bağımsız ve siyasi taşeronluk yapmayacak olan bir konfederasyon oluşturma çalışmaları başlatılmış olup, sendikamızın önderliğinde bağımsız ve siyasi olmayan sendikalarla görüşülmüş olup bu sendikalarla büyük oranda fikir birliğine varılmıştır. Bununla ilgili çalışmalarımız halen devam etmektedir.

ANADOLU EĞİTİM ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI 2010 YILI FAALİYET RAPORU
34- 08-09-10/01/2010 tarihlerinde Çanakkale’de Genel Merkez yönetim kurulu olarak eğitim çalışanlarıyla toplantı yaptık.
35- 21.01.2010 tarihinde VHKİ kadrolarına müktesebe takılarak atanamayan Bitlis Tatvan İlçesinden Murat BAYRAM- Abdurrahman SÖNMEZ- Vecettin YILDIZ ve Salih ARPALIK’ın durumları Genel başkanımız tarafından Bitlis İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hikmet ERDOĞAN’a telefonla bildirilmiş ve isimleri ilgili cetvele yazdırılarak atamalarına esas teşkil etmek üzere Bakanlığa göndertilerek VHKİ ünvanı almaları için mücadele edilmiş ve arkadaşlarımızın mağduriyeti giderilmiştir. ( BU SENDİKAMIZIN BİREYSEL ANLAMDA BİR KAZANIMIDIR )
36- 11.01.201 tarih ve 2010/1 sayılı resmi yazımızla bütün eğitim çalışanlarının da öğrenci paso ücretine denk öğretmen pasolarının aynısından yararlanmaları için Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğünden talep ettik. Halen konunun takipçisiyiz.
37- 15.01.2010 tarih ve 2010/2 sayılı resmi yazımızla Milli Eğitim Bakanlığından MTSK sınavlarından elde edilen gelirin havuzda toplanmasını ve yıl sonunda bütün eğitim çalışanlarına eşit şekilde dağıtılmasını talep ettik. Konunun halen takipçisiyiz.
38- 26.01.2010 tarih ve 2010/3 sayılı resmi yazımızla Milli Eğitim bakanlığından hizmetli ve kalorifer kadrolarında görev yapan arkadaşlarımıza asli görevlerinin yanında ikinci görev verilmemesini talep ettik. ( Yani hizmetlilere kalorifer yakma, şoförlük, boya badana işleri, nöbet tutma vb. işlerin yaptırılmamasını, kalorifer kadrosundakilere de hizmetli kadrosundaki arkadaşlarımızın işlerinin yaptırılmamasını talep ettik.)
39- Şubat 2010 tarihinde Ordu Ulubey İlçesinde görev yapan Ali Duran ŞEKER’in kitap dağtımındaki mağduriyeti için Bakanlık kanalıyla Ordu Ulubey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne soruşturma açtırdık. 
40- Mart 2010 tarihinde Çankırı Orta İlçesinde görev yapan üyemiz Mehmet KELEBEK’e İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen ikinci iş sebebiyle, Çankırı Valiliği kanalıyla soruşturma açtırdık ve verilen görevi iptal ettirdik. ( BU SENDİKAMIZIN BİREYSEL ANLAMDA BİR KAZANIMIDIR )
41- 19 Mart 2010 Cuma günü saat 12.30’da Milli Eğitim Bakanlığı önünde mağduriyetlerimiz için üyelerimizin katılımlarıyla ikinci eylemimizi gerçekleştirdik.
42- 16 Nisan 2010 tarihinde sendikamızı Sağlık Söz Sen Genel başkanı ve yönetim kurulu davetimiz üzerine ziyaret etti ve konfederasyon görüşmesi yapıldı.
43- 19 Nisan 2010 tarihinde Diva-Sen Ankara şubesinde Diva-Sen Genel başkanı ve yönetim kuruluyla birlikte And-Sen yönetimi olarak konfederasyon görüşmesi yapıldı ve 1 Mayıs tarihinde diğer sendikalarla birlikte Konya’da toplantı yapılmasına karar verildi.
44- 23-24 Nisan Tarihlerinde Kütahya-Bursa Harmancık-Balıkesir ve Balıkesir Dursunbey İlçelerinde eğitim çalışanlarını ziyaret ettik ve toplantılara katıldık.
45- 1 Mayıs 2010 tarihinde Konya İlinde And-Sen - Diva-Sen – Sağlık Söz Sen ve Adalet Büro Sen Sendikalarının Genel Başkanları ve Yönetim kurullarının katılımıyla ve Diva – Sen’in ev sahipliğinde konfederasyon kurulması için düzenlenen toplantıya katıldık.
46- Eğitim Çalışanlarından sendikamıza gelen yoğun talep üzerine Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar bölümünden mezun olan çalışanların Bilgisayar teknisyenliği kadrolarına atanabilmeleri için önlerinde engel teşkil eden görevde yükselme yönetmeliğinin ilgili maddesinin yeniden düzenlenmesi için 12.05.2010 tarih ve 93 sayılı yazımızla Bakanlığa Müracaat ettik.
47- 12.05.2010 tarihinde Ankara Mamak Oğuz Kaan İlköğretim Okulunda görevli hizmetli bir arkadaşımızın ( Bu arkadaşımız sendikamızın üyesi değildir ) bir polis memurunun okula  baskın yapıp hizmetli arkadaşımıza silah çekip daha sonra silahın kabzasıyla başından yaralamasından dolayı aynı anda tepkimizi ortaya koyduk, hizmetli arkadaşımıza sahip çıktık ve derhal ulusal basına kınama yayınladık ve mağdurla iletişime geçerek her türlü hukuki desteğimizi vereceğimizi beyan ettik. 
48- 13.05.2010 tarihinde memurluk için görevde yükselme hizmetiçi eğitimine katılan hizmetli arkadaşlarımız ödenek yokluğundan yolluklarını alamadıkları için sendikamıza müracaat etmiş ve sendika olarak 13.05.2010 tarihinde 2010/95 sayılı resmi yazımız ile Bakanlıktan derhal ödeneklerin gönderilmesini ve arkadaşlarımızın mağdur edilmemesini istedik.
49- Memurluk sınavını kazananların atamalarının geciktirilmesi üzerine Sendikamız 20.05.2010 tarihli ve 2010/96 sayılı resmi yazısı ile Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünden atamaların derhal yapılmasını ve mağduriyete sebebiyet verilmemesini istemiştir.
50- Sorunlarımızı görüşmek üzere 07.06.2010tarih ve 112 sayılı resmi yazımızla Meclis Başkanı M.Ali YILMAZ,07.06.2010 tarih ve 113 sayılı resmi yazımızla Başbakan Yrd.Bülent ARINÇ, 07.06.2010 tarih ve 111 sayılı resmi yazımızla Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK,07.06.2010 tarih ve 110 sayılı resmi yazımızla M.E.Bakanı Nimet ÇUBUKÇU,07.06.2010 tarih ve 114 sayılı resmi yazımızla Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Mehmet SAĞLAM’dan randevu talebinde bulunduk.
51- 18.06.2010 Tarihinde Ankara-Gölbaşında Eğitim Çalışanlarıyla toplantı yaptık ve Gölbaşında sendikamızın İlçe başkanlığını oluşturduk.
52- 25.06.2010 tarihinde Çankırı-Şabanözü ve Ankara-Pursaklar’da eğitim çalışanlarıyla toplantı yaptık ve Şabanözü ve Pursaklar’da İlçe teşkilatlarımızı oluşturduk.
53- Atatürk İlköğretim Okulunda görevli hizmetli arkadaşımız ve üyemiz Gökmen KAYALI’nın hukuki sorunu için Avukatımızı görevlendirdik ve davasını üstlendik. Arkadaşımızın mağduriyetini önledik ( BU BİREYSEL ANLAMDA SENDİKAMIZIN BİR KAZANIMIDIR )
54- 06.07.2010 Tarihinde Eğitime hazırlık ödeneği ve diğer sorunlarımız için CHP Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Sayın Muharrem İNCE ile görüştük. 
55- 2010 yılı Ramazan ayında Ankara- Çubuk- Kütahya-Harmancık-Orta-Gaziantep İl ve İlçelerinde üyelerimize iftar yemeği verdik.
56- 27 Eylül 2010 – 08 Ekim 2010 tarihleri arasında Şeflerin mağduriyetleri için dilekçe eylemi başlattık.
57. 8 Ekim 2010 tarihinde Öğretim Yılına hazırlık ödeneği için Meclis önünde 3. eylemimizi yaptık.

ANADOLU EĞİTİM ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI 2011 YILI FAALİYET RAPORU
58. 09.12.2010 2010/ 148 sayılı yazımızla Muğla İl Başkanımız Sayın Abdullah KAVAKLI’nın Milas İlçe Özel İdare Müdürlüğüne Muğla Valiliği tarafından yapılan görevlendirme olurunu tekrar Muğla Valiliğine 05.01.2011 tarihli ve 241/215 sayılı Valilik oluru ile İptal ettirdik. (BU BİREYSEL ANLAMDA SENDİKAMIZIN BİR KAZANIMIDIR)
59. Balıkesir İli Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 4/C Kapsamında görev yapan Osman DURAN’ın uğramış olduğu haksızlık nedeniyle Balıkesir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 24.01.2011 tarihli ve 2011/19 sayılı yazımız ile ilgililer hakkında soruşturma açtırdık. Mağduriyetini giderdik.
60. Genel Başkanımız Erdoğan YAZICI Mali İşler Başkanıyla birlikte 4-9 Şubat 2011 tarihlerinde Gaziantep-Adıyaman-Şanlı Urfa ve Kahramanmaraş İllerinde ve Adıyaman Besni ve Gaziantep Nurdağı İlçelerinde Eğitim çalışanlarıyla teşkilat çalışmaları yapmak için buluştu ve 5-6 Şubat tarihlerinde Gaziantep İl başkanımızın kardeşinin düğün törenlerine katıldılar.  
61. Genel Başkanımız Erdoğan YAZICI, Genel Mali İşler Başkanımızla birlikte 04.03.2011 tarihinde Ankara’nın Güdül İlçesine ve Güdüle bağlı bucaklara giderek eğitim çalışanlarıyla buluştu ve sendikamıza katılımlar sağlanarak Güdül İlçe Temsilcimiz belirlendi.
62. Genel başkanımız 7 Ekim 2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığında Ek ödemeyle ilgili komisyonda yer alan Şube Müdürü Avni ZENGİN ile görüştü.
63- 15-16 Ekim 2011 tarihlerinde 2. Olağan Genel Kurulumuzu yaptık.
64.03.12.2011 tarihinde Genel Başkan,Genel Sekreter ve Genel Mali İşler Başkanı Yozgat İl’ine teşkilatlanma çalışmasına giderek Yozgat ta eğitim çalışanlarıyla buluştu ve sendikamızın Yozgat İl temsilciliği belirlendi.

ANADOLU EĞİTİM ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI 2012 YILI FAALİYET RAPORU
65. 13.02.2012 tarihinde Genel Başkanımız, beraberinde Genel Sekreterimiz ve Genel Mali İşler Başkanımız ile birlikte Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM ile başta öğretim yılına hazırlık ödeneği olmak üzere eğitim çalışanlarının tüm sorunlarını görüştü.
66. Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve Genel Mali İşler Başkanımız 26.02.2012 tarihinde hocalı katliamının 20.yıldönümünde katliamı telin için düzenlenen taksim mitingine sendikamıza yapılan yazılı davet üzerine, sendikamız adına katıldılar.
67. 06.04.2012 tarihinde Genel başkanımız beraberinde Genel Mali İşler başkanıyla birlikte eğitim çalışanlarının sorunları için mecliste C.H.P. Milletvekili Sayın Kamer GENÇ ile görüştü.
68. 06.04.2012 tarihinde Genel başkanımız beraberinde Genel Mali İşler başkanıyla birlikte eğitim çalışanlarının sorunları için mecliste C.H.P. Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu üyesi Sayın Ali Haydar ÖNEL ile görüştü.
60. İlksan seçimlerinde görev alan eğitim çalışanlarına ücret ödenmesi için hem bakanlığa hemde İlksan Genel Müdürlüğüne müracaat ettik. 
70. 2-3-4 Mayıs 2012 tarihlerinde Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve Genel Mali İşler Başkanımız Eskişehir-Bursa ve Gemlik’te teşkilatlanma çalışmaları kapsamında eğitim çalışanlarıyla toplantılara katıldı.
71. 23 Mayıs 2012 tarihinde Genel Merkezimiz tarafından alınan 1 günlük iş bırakma eylemi kararına Ülkemizin birçok İl ve İlçesinde görev yapan üyelerimiz yüksek oranda katılmıştır.
72. 20/04/2012 tarihinde Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve Genel Mali İşler Başkanımız Sungurlu ve Çorum da eğitim çalışanlarıyla, teşkilatlanma çalışmaları kapsamında eğitim çalışanlarıyla görüşmeler ve toplantılar yaptı.
73. Öğretim Yılına hazırlık ödeneğinin kadrolarımıza da verilmesi için 10 Eylül-30 Eylül 2012 tarihleri arasında dilekçe eylemi başlattık.
74. 21.09.2012 tarihinde Bakanlık Merkez Binası Yüksek disiplin kurulu toplantısına katılarak üyemiz Zeki ERSAYAN’ın Devlet Memurluğundan atılması istemiyle açılan dosyasına müdahil olduk ve arkadaşımızın işten atılmasını engelledik.( BU BİREYSEL ANLAMDA SENDİKAMIZIN BİR KAZANIMIDIR )
75. 11 Ekim 2012 tarihinde Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve Genel Mali İşler Başkanımız Çankırı İline giderek eğitim çalışanlarıyla görüştü ve teşkilatlanma çalışması yaptı
76. 19 Ekim 2012 tarihinde Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve Genel Mali İşler Başkanımız G.Antep İline giderek eğitim çalışanlarıyla görüştü
77. Ankara İli Altındağ İlçesi İhsan Sungu İ.O. Müdürlüğünde hizmetli olarak görev yapan Özgür SAVAŞ'ın 04.12.2012 tarihinde " DEVLET MEMURLUĞUNDAN EL ÇEKTİRİLME " konusuyla ilgili  Bakanlık Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığında yapılan dava toplantısında sendikamızın etkili savunmasıyla arkadaşımızın Devlet Memurluğundan atılmasına engel olduk. (BU BİREYSEL ANLAMDA SENDİKAMIZIN BİR KAZANIMIDIR )
78. Tosya Mithat Boyner Tic.Mes.Lis. Hizmetlisi üyemiz Muzaffer ATEŞ’in MEB Yüksek Disiplin Kurulunda savunmasını yaptık ve DEVLET MEMURLUĞUNDAN çıkarılmasını önledik. (BU BİREYSEL ANLAMDA SENDİKAMIZIN BİR KAZANIMIDIR )
79. 30 Kasım 2012 tarihinde Ak Parti Milletvekili Sayın Ali ŞAHİN ile başta öğretim yılına hazırlık ödeneği olmak üzere eğitim çalışanlarının sorunlarını görüştük ve destek istedik.

ANADOLU EĞİTİM ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU
80. 28.02.2013 tarihinde Genel Başkanımız, Genel sekreterimiz ve genel mali işler başkanımızla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Emin ZARARSIZ ile başta öğretim yılına hazırlık ödeneği olmak üzere Eğitim Çalışanlarının sorunları hakkında görüştü ve çözüm önerilerini sunarak destek istedi.
81. Genel Başkanımız beraberinde Genel Mali İşler Başkanımızla birlikte 24-27 Mart 2013 tarihlerinde Antalya’da eğitim çalışanlarını ziyaret ederek sorunları hakkında bilgi aldı ve Antalya İl temsilciliği teşkilatını oluşturdu.
82. Genel Başkanımız, Genel sekreterimiz ve Genel Mali İşler başkanımızla birlikte 28.03.2013 tarihinde Çankırı-Orta-Şabanözü ve Çerkeş ilçelerine giderek teşkilatlanma çalışmaları kapsamında üye çalışması yaptılar.
83. 4/C Kapsamında görev yapan arkadaşlarımızın aile yardımından yararlandırılmaları için Ankara 2.Bölge İdaresine ve Ankara 8.İdare Mahkemesine dava açılmıştır.
84. 1 Nisan 2013 tarihinde teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Genel Başkan Erdoğan YAZICI, Genel Sekreter Hakan ŞAHİN ve Gen.Mali İşl.Bşk. Alaattin ÇAYIRHAN Ankara-Haymana İlçesine giderek eğitim çalışanlarıyla görüştü.
85. 11-13 Nisan 2013 tarihlerinde Genel Başkan Erdoğan YAZICI ve Gen.Mali İşl.Bşk. Alaattin ÇAYIRHAN Antalya-Belek’te düzenlenen TİF semineri nedeniyle Belek’e giderek eğitim çalışanlarıyla görüştü ve teşkilatlanma çalışması yaptı.
86. 01.11.2013 tarihinde İnsan Kaynakları Grup Başkanı Sayın Erol BOZKURT ile Eğitim Çalışanlarının sorunlarını görüştük.
87. 01.11.2013 tarihinde İnsan Kaynakları Genel Müdür Sayın Hamza AYDOĞDU ile Eğitim Çalışanlarının sorunlarını ve görevde yükselme sınavı ile öğretim yılına hazırlık ödeneğinin bütün kadrolara da verilmesi konularını görüştük.
88. 22.11.2013 tarihinde Genel Başkan Erdoğan Yazıcı, Genel Sekreter Hakan ŞAHİN ve Genel Mali İşler Başkanı Alaattin ÇAYIRHAN ile Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Eğitim Çalışanlarıyla görüştü ve sendikamız hakkında bilgiler verdi. Yapılan bu görüşmeler sonunda Sendikamıza katılımlar oldu ve Çorum İl Başkanımız belirlendi.
89. 03.12.2013 tarihinde Genel Başkanımız; Genel sekreterimiz ve genel mali işler başkanımızla birlikte 4-C Personeline kadro verilmesi ve Öğretim yılına hazırlık ödeneğinin bütün kadrolarımıza da verilmesi için hazırlamış olduğumuz Kanun tekliflerini vermek ve eğitim çalışanlarının diğer sorunlarını görüşmek üzere Ak Parti Çankırı Milletvekili Sayın İdris ŞAHİN ile görüştü.

Bursa Web Tasarım