Sendikalar

RSS

AND-SEN'DEN ANKARA MEM'E ŞOK SUÇLAMA!

AND-SEN'den Ankara MEM'e şok suçlama!
10 Şubat 2014 Pazartesi 14:08

Anadolu Eğitim Çalışanları Birliği Sendikası'ndan yapılan açıklamada MTSK sınavlarında görev alacakların öncelikle Okul Müdürleri ve Okullarda görev yapan öğretmenlerden görevlendirilmesi gerektiği yönündeki yazıyla ilgili yönetmeliğin hiçe sayarak suç işlendiği söyledin.

Sendika'dan yapılan açıklama şöyle:

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü 21 İlçeye 28.01.2014 tarih ve 391793 sayılı; MTSK sınavlarında görev alacakların öncelikle Okul Müdürleri ve Okullarda görev yapan öğretmenlerden görevlendirilmesi gerektiği yönündeki yazısıyla yönetmeliği hiçe sayarak suç işlemektedir.

Oysa yönetmeliğin 6. maddesinde bu sınavlarda görev alacakların hangi kriterlere sahip olması gerektiği açık bir şekilde belirtilmiş ve Lisans ve ön lisans mezunu ve belgesi olan bütün kamu çalışanlarının bu sınavlarda görevlendirilebileceği açıkça ifade edilmektedir.Bu yazı bir kez daha göstermektedir ki, Kurum içinde öğretmen-memur ayrışması had safhadadır ve bu ayrışmayıda ne acıdır ki, yöneticilerin bu yanlış zihniyeti tetiklemektedir. Bu yazı hem Anayasanın eşitlik ilkesine, hemde yürürlükte olan yönetmeliğe tamamen aykırıdır ve ben yaptım oldu mantığının bir ürünüdür. Sendikamız Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yazısına aynı gün itiraz etmiş ve resmi yazımız MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne elden teslim edilmiştir. Gelecek yazı doğrultusunda sendikamız konuyu yargıya taşıyacak ve yönetmeliğe aykırılık teşkil eden bu yazısının yürütmesinin durdurulmasını talep edecektir.

Bursa Web Tasarım