İnceleme

RSS

28 ŞUBAT MAĞDURLARI İŞ BAŞI YAPTI

28 Şubat mağdurları iş başı yaptı
14 Ocak 2014 Salı 12:43

28 Şubat döneminde kılık kıyafet yönetmeliği nedeniyle meslekten ihraç edilen ve istifa eden öğretmenler, geri dönüş için MEB'e başvurdu. Başvuru yapan öğretmenlerden 665'inin ataması yapıldı. Bu öğretmenler yarından itibaren görevlerine başlayacak. Böylece, 2003 yılından bu yana görevine geri dönen eğitimci sayısı 3 bin 500 oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), geri dönüş çağrısının ardından başvuruda bulunan 28 Şubat mağduru öğretmenler okullarına geri dönüyor. Öğretmenler, yarın itibariyle görevlerine başlayacak.

28 Şubat döneminde kılık kıyafet yönetmeliği nedeniyle meslekten ihraç edilen ve baskılar sonucu istifa eden öğretmenler geri dönüş için MEB'e başvurdu. Başvuru yapan öğretmenlerden 665'inin ataması yapıldı.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, daha önceki yıllarda yapılan aflarla birlikte bugüne kadar kılık kıyafet yönetmeliği ve diğer nedenlerle 28 Şubat döneminde görevlerine son verilen veya istifa eden toplam 3 bin 500 öğretmen 2003 yılından bu yana görevine geri döndü.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir- Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Safiye Özdemir, hak ve özgürlüklerin tanınması ve iadesi konularında önemli kazanımlar sağlandığını belirterek, şöyle konuştu:

"2003 yılından bu yana yapılan düzenlemeleri olumlu buluyoruz. Yarın 28 Şubat'ın mağdur ettiği arkadaşlarımızın göreve dönmeleri önemli. Ancak göreve dönecek olan arkadaşlarımızın geçmişe dönük haklarının eksiksiz verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu olarak 'Rakamlarla 28 Şubat' raporu hazırlamak üzere Eylül ayında başlatmış olduğumuz çalışmayla mağduriyete uğramış arkadaşlarımıza ulaşmakta kararlıyız.”

Bursa Web Tasarım