Gündem

RSS

ÜNİVERSİTE REKTÖRÜ MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN İSTİFA ETTİ

Üniversite rektörü milletvekilliği için istifa etti
06 Şubat 2015 Cuma 17:31

Türk Hava Kurumu Üniversitesi (THK) Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, siyasi bir partiden milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.

Ban, yazılı açıklamasında, 2011 yılından bu yana kurucu rektörlüğünü yaptığı THK Üniversitesi'ndeki görevinden, Ak Parti milletvekili aday adayı olmaya karar vermesi nedeniyle istifa ettiğini duyurdu.
      
Bundan 4 yıl önce küçük bir ekiple yola çıkarak kurdukları Türkiye'nin ilk havacılık ve uzay bilimleri üniversitesi olan THK Üniversitesi'nin, bugün geldiği noktanın gurur verici olduğunu belirten Ban, şunları söyledi:
      
"Gururla belirtmek isterim ki rektörlük görevini yürüttüğüm süre içinde 6 fakülte, 12 bölüm, 2 meslek yüksekokulu ve 2 enstitü ile THK Üniversitesi olarak sayılı üniversiteler arasında yerimizi almış bulunmaktayız. Mensubu olmaktan her zaman onur duyduğum THK Üniversitesi'ni gözüm arkada kalmadan çok değerli mesai arkadaşlarıma emanet ediyor, üniversitemizin yoluna yine emin adımlarla devam edeceğine yürekten inanıyorum.
      
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu rehberliğindeki Adalet ve Kalkınma Partisi'nde devlet ve bürokrasi tecrübemi, akademisyen kimliğimle, aziz vatandaşlarımız için milletin iradesi yönünde sonuna kadar kullanmayı arzu ediyorum. Bu düşüncelerle, kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen, bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür ediyorum."

Bursa Web Tasarım