Gündem

RSS

İSTANBUL VE BİRÇOK İLDE OKULLAR TATİL

İstanbul ve birçok ilde okullar tatil
18 Şubat 2015 Çarşamba 12:38

Türkiye genelinde beklenen yoğun kar yağışı etkisini sürdürerek devam ediyor. Öğrencilerin mağdur olmaması için birçok ilde okullar tatil edildi.

İŞTE OKULLARIN TATİL EDİLĞİ İLLER:


İSTANBUL

İstanbul Valiliği, kar yağışının etkisini artırması ve don olayı beklendiğinden, 18 Şubat Çarşamba günü okulların tatil edildiğini açıkladı.

Valilik’ten yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Meteoroloji yetkilerinden alınan bilgiye göre; ilimizde aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve çarşamba günü etkisini artırması ve don olayı beklenmektedir. Valiliğimizce öğrencilerimizin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 18 Şubat Çarşamba günü 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür."


AKSARAY

Kar yağışı nedeniyle 3 ilçede eğitime 18 Şubat Çarşamba günü, kent merkezinde ise öğleden sonra ara verildi.

      

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının eğitim faaliyetlerinde aksamaya neden olduğunu söyledi.

      

Kartal, kar yağışı nedeniyle Ağaçören, Gülağaç, ve Güzelyurt ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitime 1 gün ara verildiğini, kent merkezinde ise okulların saat 13.00'ten itibaren tatil edileceğini belirtti.

ÇORUM

Çorum'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Ortaköy ilçesinde öğleden sonra ve 19 Şubat'ta eğitime ara verildi.

      

Çorum Valiliği'nden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı Ortaköy ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğleden sonra ve 19 Şubat'ta olmak üzere eğitime bir buçuk gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

      

İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de aynı süre içerisinde idari izinli sayılacak.

KAYSERİ

Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporu ve veriler çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği riskler dikkate alınarak İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince il genelinde eğitim-öğretime 18 Şubat öğleden sonra ve 19 Şubat'ta ara verildiği belirtildi.

      

ORDU

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, daha önce Çamaş, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamı, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak Mahallesi'ndeki Pelitliyatak Ortaokulu, Çalca ve Yeşilyurt İlkokulu, Yenikent Mahallesi'ndeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verileceğini duyurduklarını hatırlattı.

Kent genelinde devam eden kar yağışı sebebiyle eğitime ara verilen ilçe ve mahalle sayılarının artırıldığını belirten Türkkan, "Gölköy, İkizce, Fatsa ve Çaybaşı ilçelerinde taşımalı okullar ve mahalleler, Perşembe ilçesinde taşımalı okullar, Kumru, Kabataş, Aybastı Ulubey ilçelerinin genelinde eğitime bugün ara verilmiştir" dedi.

      

MERSİN

Gülnar ilçesinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

KONYA

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kış şartları nedeniyle Beyşehir, Derebucak, Bozkır, Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent, Ereğli, Yalıhüyük ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Daha önce, Konya'nın Ilgın ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle çarşamba ve perşembe günleri, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Ahırlı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba günü ara verildiği bildirilmişti.

ANTALYA 

Akseki ilçesinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi.

Akseki Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçe merkezi ile bağlı mahallelerde gece başlayan yoğun kar yağışı, fırtına ve tipi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

NİĞDE

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

SAKARYA

Adapazarı, Akyazı, Erenler, Hendek, Karapürçek, Arifiye, Karasu, Serdivan, Söğütlü ve Sapanca'da okullar 18 Şubat Çarşamba günü tatil edildi.

Ferizli, Pamukova ve Kocaali ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Geyve ilçesindeki köy okullarında da eğitime ara verildiği öğrenildi.

NEVŞEHİR 

Valilikten yapılan açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 18 Şubat'ta ara verildiği belirtildi.

KASTAMONU

Kar yağışının etkili olduğu ilçelerden Çatalzeytin ve İnebolu'daki tüm okullar ile Abana ve Doğanyurt'ta taşımalı sistem kapsamındaki okullarda 18 Şubat'ta eğitim yapılamayacak.

Bozkurt ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamındaki okullara 3 gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

      

YOZGAT      

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba ara verildiği belirtildi.

BİTLİS 

Merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde okullara 18 Şubat Çarşamba günü ara verildiği belirtildi.

      

GİRESUN

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Yağlıdere ve Bulancak ilçelerinde köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 18 Şubat'ta eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını söyledi.

KOCAELİ

Kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime 18 Şubat Çarşamba bir gün ara verildi.

SAKARYA

Sakarya ve çevresinde gece geç saatlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Sakarya merkez ilçelerde okullara 1 günlük tatil kararı verildi. Tatil kararının sabah saatlerinde alınması öğrencileri zor durumda bıraktı.

Sakarya Valiliği, okullardaki kar tatiliyle ilgili kararı ilçe kaymakamlıklarına bırakınca okulların kar tatili kararı da geç geldi. Özellikle merkezinde etkili olan kar yağışı ardından Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Hendek, Karapürçek, Karasu, Sapanca Serdivan ve Söğütlü ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda 18 Şubat Çarşamba günü için tatil kararı alındı.

Ferizli, Kocaali Geyve. ilçelerinde sadece taşımalı sistemle eğitim yapan okullar için tatil kararı verilirken, Taraklı ve Kaynarca İlçesi’nde eğitime devam edilecek.

ÇANAKKALE

Yenice İlçesinde, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 18 Şubat Çarşamba günü tatil edildiği duyuruldu.

Konuyla ilgili olarak Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün web sitesinden yayınlanan duyuruda, "Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle İlçemizde bulunan okullarımızın çoğunluğunun taşımalı kapsamımda olmaları nedeniyle, olumsuz bir durum yaşanmaması için ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 18 Şubat Çarşamba 1 gün süre ile ara verilmiştir" denildi.

BALIKESİR

Kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 10 ilçede eğitim ve öğretime 18 Şubat Çarşamba günü için ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Balya, Manyas, Gönen, Bandırma, Altıeylül, Karesi, Susurluk, İvrindi, Kepsut ve Bigadiç ilçelerinde tüm okulları bugünlük tatil edildiğini duyurdu.

ZONGULDAK

Devam eden kar yağışı nedeniyle okullar 18 Şubat Çarşamba günü tatil edildi. Vali Ali Kaban twitter hesabından yaptığı açıklamada, Merkez ilçe ile bağlı belde ve köyler, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde eğitim öğretime çarşamba günü ara verildiğini, kamuda görevli engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağını belirtti.

DÜZCE

Kar yağışı nedeniyle yarın okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Düzce Valiliği bölgede kar yağışının etkili olması üzerine yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okullar 18 Şubat Çarşamba günü tatil etti.

BİNGÖL

İl merkezi ve Karlıova İlçesi’nde gün boyu etkili olan kar yağışı nedeniyle, ilçe merkezi ve bağlı köylerde okulların 18 Şubat Çarşamba tatil edildi.

Karlıova’da sabah başlayan ve etkisini giderek artıran kar yağışı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,  ilçe merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okulların 18 Şubat Çarşamba günü tatil edildiğini duyurdu. Gün boyu devam eden kar yağışı, akşam saatlerinde karla karışık tipiye döndü. İlçe merkezinde kar kalınlığını bir metreyi aşarken, Karlıova-Erzurum, Karlıova-Bingöl Karayolu’nda yaşanan tipi nedeniyle görüş mesafesi yer yer bir metreye indi. Zincir takan araçların yollarına devam ettiği Karlıova’da Erzurum ve Bingöl güzergahlarına doğru giden sürücüler, yollarda oluşan buzlanma ve tipi yüzünden zor anlar yaşadı. 

Yoğun kar yağışı nedeniyle bir çok köy yolunun da ulaşıma kapandığı ilçe merkezinde özel idare ve karayolları ile belediyeye ait iş makinları, kar temizleme ve yol açma çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

TUNCELİ

Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 18 Şubat Çarşamba günü ara verildi.

      

SİNOP

Sinop’ta kent merkezinde etkili olan kar yağışı, şehri kısa sürede karla kapladı. Kent merkezindeki kar yağışını gören çocuklar hemen sokaklara akın etti. İl merkezinde taşımalı eğitim gören okullar 18 Şubat'ta tatil edildi.

KASTAMONU

Abana, Bozkurt, İnebolu, Çatalzeytin'deki tüm eğitim kurumları ile Doğanyurt ve Küre'de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Cide'de ise taşımalı sistem kapsamındaki okullar, 18 Şubat'ta tatil.

SAMSUN

Etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullar, 18 Şubat tarihinde tatil edildi.

      

Bursa Web Tasarım