Gündem Dışı

RSS

EVİNDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİYİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ZİYARET ETTİ

EVİNDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİYİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ZİYARET ETTİ
26 Ocak 2015 Pazartesi 13:15

Adıyaman’da, Dünyada çok nadir görülen MNGIE (Mitokondrial Nörogastrointestinal Ensefalomyelopati) isimli hastalıktan dolayı evinde eğitim almak zorunda olan Hamit Tunç’un karnesini Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan evinde teslim etti.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Fırat, Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesi idarecileri ve Hamit Tunç, sene başından beri evinde eğitim veren öğretmenlerin de bulunduğu karne sunumu sırasında duygusal anlar yaşadı. Başarılı bir karneyle beraber takdir ve onur belgesi de alan Hamit Tunç, karnesini aldığı için mutlu olduğunu, daha çok çalışarak okul birincisi olmak istediğini söyledi.
Bu ziyaretten dolayı çok büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Hamit’in babası Mehmet Tunç ise, hastalık süresince çok zor dönemler yaşadıklarını, tedavi sürecinin bir parçası olan bu eğitimin Hamit´in iyileşmesine de katkı sağladığını ifade etti.
Eğitim vermek üzere her gün eve gelen öğretmenlere ayrı ayrı teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Hamit´in eğitimi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Bursa Web Tasarım