Gündem Dışı

RSS

BEŞİKTAŞ SPOR MESLEK LİSESİ KURULACAK

Beşiktaş Spor Meslek Lisesi Kurulacak
21 Ocak 2015 Çarşamba 17:47

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ve siyah-beyazlı kulübün ortaklaşa "Endüstri Meslek Spor Lisesi" kurmak istediğini söyledi.

ANKARA - Fikret Orman, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın kabulünden sonra yaptığı açıklamada, "Çok nazik bir bakanımız var. Biz çok memnunuz bakanımızla böyle bir diyalog içinde olmaktan. Beşiktaş hakkında bilgiler verdik" dedi.

"Beşiktaş Endüstri Spor Meslek Lisesi" kurmak istediklerini ve okulda bütün branşlarda eğitim verileceğini ifade eden Orman, "Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, olimpiyat komitesi ile ortaklaşa bir proje yapmak istiyoruz. Kabiliyetli olan sporcuları basketbol, halter, boks dahil olmak üzere burslu okuyacakları İngilizce eğitim veren bir okul yapmak istiyoruz. Çocuklarının spor eğitimi almasını isteyenler için paralı olacak" diye konuştu.

Orman, Balıkesirspor ve Mersin İdmanyurdu maçlarını Ankara'da oynayacaklarını belirterek, şöyle devam etti:
"Ankara'da çok taraftarımız var. Biz statsız oynuyoruz ama Beşiktaş için her yer Vodafone Arena diyoruz, fark etmez. Tüm maçları oynayamıyoruz, örneğin Bursaspor ile Ankara'da oynamak istedik ama Bursaspor Ankara'nın soğuk olacağını düşünmüş o yüzden istemediler. Bursaspor ile Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Biz Ankara ve Konya'da oynamak istediğimizi daha önce belirtmiştik. Bakacağız Mersin İdmanyurdu maçını Ankara'da sonra Bursaspor maçını Olimpiyat Stadı'nda sonra da Balıkesirspor maçını tekrar Ankara'da oynayacağız. Beşiktaş'ın her yerde taraftarı var."

Orman, Beşiktaş'ın şartları uyması halinde ilgilendikleri futbolcular bulunduğunu ifade etti. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) aldığı yabancı oyuncu sayısı kararının büyük sıkıntılar getireceğini anlatan Orman, şunları söyledi:
"Fatih Terim hocamız milli takım açısından bakıyor. Bizden daha tecrübeli bir insan. Ben kurumlar açısından bakıyorum. Yurtdışına çok döviz gideceğini ve yabancı oyunculara çok para harcanacağını düşünüyorum. En büyük zararı Anadolu kulüplerinin çekeceğini, en fazla karı da yabancı menajerlerin elde edeceğini düşünüyorum. Bu benim endişem. Bu dakikadan sonra yapılacak bir şey yok. Karar alındı, yaşayarak sıkıntılar görülecektir. Federasyon gerekli tedbirleri alır umarım."


Bursa Web Tasarım