Gündem Dışı

RSS

BAKAN AVCI 'MUKADDES MİRAS' SERGİSİNİ AÇTI

Bakan Avcı 'Mukaddes Miras' sergisini açtı
08 Şubat 2015 Pazar 11:15

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de ‘Mukaddes Miras’ sergisinin açılışına katıldı. Avcı, camilerde ve okullarda bu serginin duyurulmasını ve öğrencilerin, öğretmenlerin, din görevlilerinin sergi görmelerini istedi.

İslam Kültür Sanat Platformu’nun öncülüğünde Türk Dünyası Vakfı’nın katkılarıyla Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi Sergi Salonu’nda düzenlenen ‘Mukaddes Miras’ sergisinin açılışına katılan Bakan Nabi Avcı, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Eskişehirli hemşehrilerimizin bu sergiye gereken ilgiyi fazlasıyla göstereceklerinden eminim. Onun için özellikle camilerimizde, okullarımızda, cemaatlerimizi, öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, din görevlilerimizi bu sergiden haberdar edelim gelsinler ve burada bin yıldır ne güzel işler yapıldığını görsünler. Kuran-ı Kerim ‘Mekke’de nazil oldu, Kahire’de okundu, İstanbul’da yazıldı’ denir. Dolayısıyla  biz Türkler Kuran-ı Kerim’i güzel yazmakla müftehiriz. Ama bizim bir özelliğimiz daha var Türkler olarak, hayırda yarışırız gereği bunu kendimizden bir şey söylüyor gibi değil ama söylememde de fayda var, bu millet aynı zamanda da Kuran-ı Kerim’i en güzel dinleyen millet. Evet yazmayı, okumayı ve en güzel dinlemeyi... Türkler tarih boyunca Kuran-ı Kerim’i tam da emredildiği gibi huşu, saygı, hürmet ve muhabbet içerisinde dinlemeyi sanat haline getirmiş bir millet. Biraz önce Kuran-ı Kerim okunurken yine o buradaki sessizlikte aynı duyguları yaşadım.” 

Bursa Web Tasarım