Atamalar

RSS

YÖNETİCİLER GÖREVDEN ALINIYOR YA SONRASI?

Yöneticiler görevden alınıyor ya sonrası?
28 Mayıs 2014 Çarşamba 10:21

Eğitimbirsen Ankara 4 nolu şube başkanı Tekin KORKU Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile görevden alınan yöneticilerin durumunu değerlendirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Görevlendirme yönetmeliğinin bu hfta içerisinde Sayın Bakan tarafından İstanbul ilinde basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulacağı geçtiğimiz günlerde basına yansıdı. 

13 Haziran tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda 4 yılını dolduran yöneticilerimizin görev süreleri sona erecektir. Yönetici görevlendirme yönetmeliğine göre göreve devam edecek yöneticilerimiz ve göreve devam etmeyecek yöneticilermiz belirlenecektir. 

Göreve devam edecek okul ve kurum yöneticilerinden çok , göreve devam etmeyecek müdürlerimiz ve müdür yardımcılarımızın durumunun ne olacağı konusunda yönetmelik çıkmadığı için birçok soru işareti bulunuyor. 

Yine bu konuda basına yansıyan haber ve bilgilere göre göreve devam etmeyecek okul ve kurum yöneticilerimizin kendi okullarına öğretmen olarak görevlendirilecekleri iddia edilmektedir. 

Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda çok hassas davranmalıdır. Okul ve kurumlarda iç barışı ve huzuru bozacak şekilde bir uygulamadan kaçınmalıdır. 

Şöyleki , A okulunda göreve devam edemeyecek okul müdürü ve aynı okuldan 2 müdür yardımcısını aynı okula öğretmen olarak verdiğimiz zaman , bu durum hem göreve devam etmeyecek okul müdürü açısından sıkıntı yaratır hemde yeni görevlendirme yapılacak kişi açısından sıkıntı yaratır. 

Yıllarca okul müdürlüğü yada müdür yardımcılığı yaptığı okula kişinin öğretmen olarak görevlendirmesi okul ve kurumların iç dinamiklerinde de sıkıntı oluşturabilir. 

Milli Eğitim Bakanlığının yönetici görevlendirme yönetmeliğini hazırlarken bu durumu asla gözardı etmemesi gerekir.

Bursa Web Tasarım