Atamalar

RSS

ÖMSS YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NE ZAMAN?

ÖMSS yerleştirme tercihleri ne zaman?
17 Ocak 2014 Cuma 10:11

Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS) 'den başarılı olan adayların tercihleri 27 Ocak'ta yapılacak...

Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) kapsamında bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme yapmak için adaylardan, 27 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında tercih alınacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, "Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca yapılan 2012 ÖMSS sonuçları ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacak.

Bu amaçla hazırlanan tercih kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer alıyor.

Tercih kılavuzu, 27 Ocak-3 Şubat'ta ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayınlanacak. Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS'ye girilmiş olması gerekir. Ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans için ÖMSSP2, lisans mezunları için ise ÖMSSP3 puanının alınmış olması isteniyor.

Tercih kılavuzunda yer alan kadroları, önceki ÖMSS tercih kılavuzlarında yer alan herhangi bir kadroya ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar tercih edemeyecek.

Adaylar tercihlerini, 27 Ocak-3 Şubat'ta, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile yapacak. Adayların, kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

Bursa Web Tasarım